Linowe urządzenia przetokowe PZ 15 i PZ 15 DUO

Przetaczanie wagonów odbywa się za pomocą wózka przetokowego poruszającego się po szynie w kształcie dwuteownika umieszczonej obok toru. Wózek wyposażony jest w stalowe ramię, która zaczepia się o boczny hak wagonu.  Do przemieszczania wózka używana jest stalowa lina przełożona przez stację zwrotną i stację napędową, które są zabudowane na końcach obszaru objętego przetokiem.
Dzięki umieszczeniu toru wózkowego poza torowiskiem urządzeniu nie zagrażają żadne przeszkody znajdujące się zarówno w torowisku, jak i poza nim. PZ  jest także zabezpieczone przed pyłami i innymi tego typu zanieczyszczeniami, tak więc doskonale nadaje się do pracy w najcięższych warunkach przemysłowych.
Do obsługi urządzenia wystarczy jeden pracownik z uprawnieniami manewrowego odpowiednio przeszkolony przez producenta. Sterowanie urządzeniem realizowane jest zdalnie za pomocą zestawu radiowego o zasięgu do 1 km lub też z panelu sterowniczego umieszczonego w kabinie operatora załadunku.

Wszystkie prawa zastrzezone ALDA. Projekt i wykonanie Intersid. Arrow Line-DA Polska Sp. z o.o. ul. Komorowicka 9, 43-502 Czechowice-Dziedzice .