Linowe urządzenia przetokowe LTV-PV

Urządzenie składa się z nastepujących cześci:
•    wózka przetokowego,
•    stacji napędowej,
•    stacji zwrotnej,
•    wewnętrznego toru wózka.
Niewielkie rozmiary wózka umożliwiają mu poruszanie się pod wagonami kolejowymi po szynach umieszczonych wewnątrz torowiska. Urządzenie napędzane jest za pomocą stalowej liny o średnicy 16÷23,6 mm przełożonej przez poziome koła linowe w stacji napędowej, stacji zwrotnej oraz wózku przetokowym.
W urządzeniu LTV PV zastosowano specyficzne rozwiązanie, dzięki któremu zarówno poruszanie wózka, jak i wysuwanie ramion z rolkami realizowane jest przy użyciu jednej liny. Umożliwia to odpowiednio zaprojektowany system wysuwu ramion sterowany naprężeniem tej liny. Przetaczanie wagonu odbywa się przy pomocy dwóch par rolek popychających zabudowanych na ramionach wózka. Rolki poprzez docisk do obrzeży kół wagonu obracają się razem z nimi i umożliwiają przepchnięcie składu.

Obsługa LTV-PV najczęsciej prowadzona jest z pulpitu ze stanowiska usytuowanego w miejscu zapewniającym dobrą widoczność całego odcinka toru objętego przetokiem.

Urządzeniem przetokowym LTV-PV można sterować również przy pomocy zdalnego zestawu radiowego ( pilota )  o zasięgu do 1 km na terenie otwartym i 600 m na terenie z przeszkodami. Dzięki niemu operator urządzenia może bez problemu sterować przetokiem z dowolnego miejsca na bocznicy. Zestaw radiowy wyposażony jest w dwie baterie. W trakcie eksploatacji jednej z nich druga może być ładowana w ładowarce.

Wszystkie prawa zastrzezone ALDA. Projekt i wykonanie Intersid. Arrow Line-DA Polska Sp. z o.o. ul. Komorowicka 9, 43-502 Czechowice-Dziedzice .